Tourist Attractions of Beruwala (2)

جاذبه های گردشگری منطقه بروولا

بروولا  Beruwala  مکان مناسبی برای استراحت در ساحل  و آشنا شدن با جریان زندگی در یک شهر ماهیگیری است .
Tourist Attractions of Beruwala (1)
ورزش های آبی فعال مانند جت اسکی، قایق سواری و پاراسیلینگ را می توان در نزدیکی مناطق آلوتگاما و بنتوتا انجام داد.
ورزش های آبی
درحالی که بروولا برای شنا، موج سواری و غواصی بسیار مناسب است، در نزدیکی آلوتگاما و بنتوتا هم می توان به ورزش هایی مانند جت اسکی، موج سواری، پاراسیلینگ یا ریورسافاری در رودخانه و تالاب ها پرداخت.
Tourist Attractions of Beruwala (3)
خرید
در بازارهای محلی منطقه ی بروولا می توانید صنایع دستی و در بنتوتا، هدایا و سوغاتی خریداری کنید.

مسجد ابرار 

مسجد ابرار یادبودی از حضور مسلمانان در سریلانکا است که نماد روابط دوستانه ی مسلمانان با مردم بروولا می باشد.
مسلمانان در سریلانکا بر این باورند که این مسجد، اولین مسجدی است که توسط مسلمانان در سال 920 بعد از میلاد مسیح ساخته شده است. بنابر اطلاعات کتاب ساناهار که توسط وانساندم نوشته شده است، نام بروولا از کلمه ی بی رووالا گرفته شده است که به معنای کشیدن بادبان می باشد و مسلمانان عرب که با کشتی به این خلیج وارد شدند آن را به کار می بردند. وجود تالابی در مقابل این مسجد به زیبایی آن افزوده است.
مسجد ابرار که به طور منظم مورد بازسازی قرار می گیرد، تاریخچه ی حضور مسلمانان در سریلانکا محسوب می شود.

مرکز مدیتیشن در جزیره ی پانچاکاپادووا
مرکز مدیتیشن پانچاکاپادووا در بروولا، جواهری نهفته در بروولاست که جنگلی انبوه اطراف آن را فراگرفته است. معبدی زیبا در جزیره وجود دارد که چشم اندازهایی تماشایی از اقیانوس از آن دیده می شود. همچنین منطقه ی “کوتی” که شب ها برای انجام مراسم پوجا در آن فانوس روشن می کنند، در اینجا واقع است.

مسجد نوچیمله

مسجد تاریخی نوچیمله در برووالا در سال 880 بعد از میلاد ساخته شد. بعدها این مسجد توسط بریتانیایی ها بازسازی و به مسلمانان این منطقه اهدا شد. مسجد نوچیمله در ساحل و در بالای صخره ای تنها، به ارتفاع 30 متر به همراه باغ هایی با چشم اندازی بی نظیر واقع شده است.

 

معبد کندویهارایا 
کندویهارایا یک معبد قدیمی است  که ساخت آن به سال 1734 باز می گردد. جاذبه ی اصلی در این ناحیه مجسمه ی غول پیکر و با شکوه بودا است. همچنین بازارهای رنگارنگ گل، بدلیجات، سبد و تنقلات نیز در اطراف این معبد وجود دارند.
Tourist Attractions of Beruwala
چگونه به آنجا برویم: کندویهاره در مرز بروولا و آلوتگاما قرار دارد. هنگامی که از کلمبو می آیید، به محض اینکه از پل عبور می کنید، به جاده ی سمت چپ بروید، با طی مسافت یک کیلومتر در طول جاده به این معبد می رسید.

مطلب پیشنهادی : سریلانکا در یک نگاه

یک پاسخ بنویسید