کامل ترین راهنمای سفر به سریلانکا

کامل ترین راهنمای سفر به سریلانکا

کامل ترین راهنمای سفر به سریلانکا  و همه چیز درباره سفر به سریلانکا  که بهتر است بدانید را از سایت سریلانکا بخوانید.

سریلانکا کجاست؟

جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا جزیره ای است واقع در جنوب آسیا ، اقیانوس هند و جنوب کشور هند. نام قدیمی آن سیلان (به فارسی قدیم سراندیب ) بود. پایتخت سریلانکا کجاست؟ سریلانکا دو پایتخت دارد که  پایتخت سیاسی آن سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری اش شهر کلمبو میباشد. قبل از سال 1972 به این کشور سیلان میگفتند. سریلانکا از مستعمرات بریتانیا بود.
جمعیت این کشور بیست میلیون و دویست هزار نفر است. زبان های رسمی آن سینهالی و تامیل است و واحد رایج پول آن روبیه سریلانکا است.
70% از مردم سریلانکا بودایی 13% هندو و 10% مشلمان هستند.
از فراورده های مهم سریلانکا میتوان به چای ، کینین، قهوه، کائوچو و نارگیل اشاره کرد سریلانکا در منطقه جنوب آسیا  از نطر درآمد سرانه در وضعیت خوبی قرار دارد.

وضعیت آب و هوای سریلانکا

آب و هوا در سریلانکا استوایی است و دو فصل متمایز گرم و خشک دارد. میانگین دمای هوا در سریلانکا معمولا 28 تا 32 درجه سانتیگراد است. دمای هوا در منطقه ی Nuwara Eliya که در ارتفاعات مرکزی قرار دارد ممکن است تا 16 درجه ی سانتیگراد هم کاهش یابد . در مناطق ساحلی شرقی و درمنطقه ی Batticaloa دمای هوا تا 32 درجه هم میرسد. برخی از نواحی ساحلی تحت تاثیر نسیم های اقیانوسی خنک تر هستند. سردترین ماه های سال دسامبر و ژانویه و گرم ترین ماه های سال آوریل و آگوست است.

بهترین زمان برای سفر به سریلانکا

لذت سفر به سریلانکا را با شناخت دقیق مناطق گردشگری میتوان تجربه کرد، نواحی غربی و جنوبی فصل بارانی خود را در ماه های مه تا سپتامبر تجربه میکنند در حالی که نواحی شمالی و شرقی بین اکتبر تا ژانویه بارانیست. سریلانکا کشوریست که در تمام طول سال امکان سفر به آنجا وجود دارد. سریلانکا کشوری با اب و هوای متفاوت است و اگر در منطقه ای آب و هوا برای سفر مناسب نباشد در منطقه ی دیگر میتوانید آب و هوای متفاوت و خوبی را تجربه کنید. بهترین زمان برای سفر به سریلانکا کریسمس و روزهای آغازین سال نو میباشد. فصل جشنواره ها و فستیوال ها، مثلا فستیوال اسالا پراهرا / راز دندان مقدس بودا در سریلانکا جولای و آگوست است . و اگر در این زمان ها قصد سفر به سریلانکا را دارید حتما از قبل برای اقامت خود جا رزرو کنید.

کامل ترین راهنمای سفر به سریلانکا
کامل ترین راهنمای سفر به سریلانکا

هزینه سفر به سریلانکا

1.اماکن اقامتی در سریلانکا
اگر بخواهید با کمترین هزینه در سریلانکا اقامت کنید، بابت اقامت در مسافرخانه های معمولی باید بین 1500 تا 4000 روپیه بپردازید. هزینه ی اتاق خوب و میان رده بین 4500 تا 12000 روپیه است و اما اگر بخواهید سفر لاکچری را تجربه کنید باید بیش از 12000 روپیه بپردازید
2.هزینه غذا در سریلانکا
شما در سفر به سریلانکا میتوانید از کم هزینه ترین غذا مثل برنج و کاری تا شیک ترین رستورانها وغذاهای لوکس بهره مند شویدکه هزینه آن از 150 روپیه تا 3000 روپیه متغیر است.
3.هزینه حمل و نقل در سریلانکا
در این سفر شما میتوانید از اتوبوس به عنوان وسیله ی نقلیه استفاده کنید و یا دوچرخه کرایه کنید و از یک دوچرخه سواری در محیطی آرام و طبیعتی سالم لذت ببرید، اگر برنامه های خاص دارید میتوانید برای زودتر رسیدن از قطار استفاده کنید  و یا ماشین سواری بگیرید.
طبق برنامه سفر یا تعداد افرادی که هستید میتوانید شیوه ی حمل ونقل خودرا انتخاب کنید. وسیله ای سه چرخ در شهرهای سریلانکا وجود دارد به نام توک توک که بهترین و راحت ترین روش برای گشت و گذار در شهر و بازدید از جاذبه های توریستی در مدت زمان کوتاه است.

 

همچنین اگر سوالی داشتید میتوانید در همین صفحه از کارشناسان سایت سریلانکا بپرسید.

 

 

یک پاسخ بنویسید